V sobotu 7.11.2015 se konal tradičně šachový turnaj pro mládež VC Osvětiman. Turnaj se uskutečnil v příjemném prostředí místního kulturního domu. Turnaj se se hrál tempem 2X15min. na 7 kol ve dvou kategoriích: starší žáci (r. n. 2000-2004) a mladší žáci (2005 a mladší).

Ve starší kategorii se zúčastnilo celkem 23 hráčů. Z našich hráčů do turnaje nastoupili čtyři hráči. Nejlépe zahrál Vašek Ondřej a se ziskem 6 bodů se umístnil na výborném 2. místě, Vrtal Josef se ziskem 3,5 bodu zahrál také dobře a skončil na 14. místě, Vajčner Marek získal 3 body a skončil na 17. místě a Kolaja Štěpán získal 1,5 bodu a umístnil se na 23. místě. V mladší kategorii se zúčastnilo celkem 27 hráčů. Naše barvy v této kategorii hájili čtyři hráči. Nejlépe zabojoval Vašek Jakub, který získal 4,5 bodu a umístnil se na výborném 6. místě, Juřík Filip se táké neztratil a se ziskem 4 bodů se umístnil na 13. místě, Hlaváček Ondřej uhrál 3 body skončil na 20. místě, Dubský Jindřich uhrál 2,5 bodu a umístnil se na 22. místě. Vítězové ve všech kategoriích obdrželi medaile, diplom, čokoládu a drobné upomínkové předměty věnované od firmy Colorlak. Ti co nezvítězili nemuseli být také smutní, protože každý účastník obdržel čokoládu, drobnost a jak říkají klasikové není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Pořadatelé dále zajistili drobné občertvení jako kávu, čaj a jako sladkost buchty, která opravdu všem chutnaly a na koho nezústalo musí přijít příště. Zavěrem bych chtěl poděkovat Všem pořatatelům za pomoc v průběhu turnaje a to manželům Vrtalovým, p. Hlaváčkové, p. Vaškové a p. Svozilovi a uplně na závěr patří dík Obecnímu úřadu v Osvětimanech za jeho přízeň k táto královské hře. Šachu zdar.