V sobotu se naši mladí hráči zúčastnili 2.GP Zlínského kraje, který se konal ve Zlíně-Malenovicích na místní základní škole. V této soutěži se bojuje o postup na mistrovství ČR žáků. Hrají se celkem 4.GP. Našich hráčů se zúčastnilo celkem 9. Hrálo se v kategoriich H10, H12, H14. Tempo hry 2X20min.

V kategorii H10 hrálo 35 hráčů. Naše barvy hájili Jakub Vašek a ze ziskem 4 bodů se umístnil na pěkném 14. místě, Ondřej Hlaváček získal 2,5 bodu a skončil na dobrém 30. místě. V kategorii H12 hrálo 38 hráčů. Za náš tým nastoupili Marek Vajčner a ze ziskem 4 body se umistil na 15. místě, Josef Vrtal se stejným počtem bodů na 16. místě. Dale pak Štěpán Kolaja, který se letos šachového turnaje zúčastnil poprvé získal 2,5 bodu pěkné 31.místo. V kategorii H14 hrálo 23 hráčů. Z našich borců nejlépe zahrál Ondra Vašek ze ziskem 4,5 bodu se umístnil na 7.místě, Martin Vrtal ze stejným počtem bodů skončil hned za Ondrou na 8. místě. David Svozil ze 3 body se umístnil na 19. místě, Vladimír Škrabal získal 1 bod a skončil na 23. místě. Ve výsledcích je umístění po dvou odehraných turnajích GP. Zavěrem gratuluji našim hráčům k dosaženým výsledkům. Rodičům p. Hlaváčkové, p.Vajčnerovi a p. Vaškovi děkuji za zdárný doprovod našich mladých šachystů.