TAJNÝ ŽIVOT MEDVÍDKŮ
Medvídek je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších hraček na světě. Zrodil se v roce 1902 pod rukama švadleny Margarete Steiff, kterou inspiroval její synovec Rudolf po návštěvě ZOO, kde uviděl medvěda grizzlyho. O zaměstnání plyšových medvídků coby mazlíčků víme v podstatě vše. Jejich další život však dosud zůstával více méně tajemstvím a příliš se o něm nevědělo. Jaké jsou jejich zájmy a co dělají ve volném čase, když se nikdo nedívá, to odhaluje výstava ze soukromé sbírky Lucie Němcové.
Hlavní budova - velký sál, Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště. Výstava prodloužena do 26. září.
PRÁZDNINY S MEDVĚDĚM
Fandíte vědomostem, dovednostem a chcete získat drobnou odměnu, výuční list a nechat se vyfotografovat na památku? Pokud ano, přijďte na přelomu prázdnin do Smetanových sadů, kde se uskuteční kreativní, vědomostní, a hlavně zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi. Program se uskuteční v parku před budovou Slováckého muzea. Uvnitř budovy pak kreativní tvoření a komentované prohlídky výstavy Tajný život medvídků. Akci pořádá Slovácké muzeum společně s Nadačním fondem Řemeslo pomáhá a stavebninami Tradix.
Hlavní budova, Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště, sobota 31. července od 13.00 do 17.00 hodin. Vstup volný. Akce se koná za každého počasí.
TOULKY SE SLOVÁCKÝM MUZEEM
Na léto 2021 jsme pro děti připravili třídenní tvořivý program s názvem Toulky se Slováckým muzeem. Program se uskuteční dvakrát během prázdnin a v průběhu jednoho cyklu děti navštíví všechny tři objekty Slováckého muzea. V pořadí hlavní budova, Galerie Slováckého muzea a na závěr Památník Velké Moravy ve Starém Městě. Prohlédneme si aktuální výstavy a zabavíme se tematickým tvořením. Program je určen pro děti od 5 do 12 let.
Děti můžete přihlásit buď na jednotlivé dny, nebo na všechny tři dny najednou. Setkání bude probíhat vždy od 8.00 do 12.00 hodin za cenu 150 Kč za jeden den. Pitný režim bude zajištěn, svačiny si děti musí přinést z domu. Kapacita programu je omezena, proto je nutná rezervace předem. Více informací podá a rezervaci zajistí Alexandra Turečková, 734 693 528, alexandra.tureckova@slovackemuzeum.cz.
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. Termíny: 3.–5. 8. a 24.–26. 8.
IDA VACULKOVÁ (1920–2003) / keramika
Před sto lety se v Uherském Hradišti narodila neobyčejná umělecká osobnost, Ida Vaculková. Proslula svou originální keramickou tvorbou, za kterou si vydobyla zasloužené uznání nejen u nás, ale i v zahraničí. Ve svém díle se mimo jiné inspirovala starými mýty a bájemi, poezií, hudbou, poetikou slováckého folklóru i přírodou. Byla však víc než básnířkou neživé hlíny. Dávala věcem smysl a tvar. Její plastiky jsou modelovány s nevšední originalitou a fantazií. Svým zpracováním, barevností i výrazem si získaly obdivovatele na celém světě. Výběr z jejího rozsáhlého díla představuje výstava v Galerii Slováckého muzea nazvaná prostě: Ida Vaculková / keramika.
Galerie Slováckého muzea - přízemní sál, Otakarova 103, Uherské Hradiště. Výstava prodloužena
do 8. srpna.
ARCHIV / SUPŠ; malba; studenti
Výběr studentských prací z archivu oboru malířství na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti ilustruje, jakým způsobem probíhá malířský výcvik. Jaké malířské techniky a základy si studenti postupně osvojují a jak je dále kombinují a rozvíjejí v rámci klauzurních a maturitních prací i volných úkolů.
Malý a velký sál
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Přílohy
FileDescriptionVyvěšenoSejmutoFile size
Download this file (Toulky se Slováckým muzeem.jpg)Toulky se Slováckým muzeem.jpg   409 kB