Zavítejte v měsíci červnu do Slováckého muzea, které vybízí k návštěvě hned několika výstav. Pouze do 11. června máte možnost vidět výstavy Karel Prášek, malba a Jednota umělců výtvarných, které se nachází v Galerii Slováckého muzea. Hlavní budova ve Smetanových sadech se v obou výstavních sálech stala domovem pro hmyz – k vidění jsou výstavy Společenský život hmyzu a Svět hmyzu očima dětí ZUŠ Uherské Hradiště. V insektáriích potkáte také šváby, pakobylky a strašilky. 

Ve spolupráci s městem Uherské Hradiště a Klubem kultury Uherské Hradiště je na pátek 16. 6. od 16.30 do 22.00 připravena IX. NOC S METODĚJEM. Letošní ročník nese podtitul Toulky historií – tentokráte zamíříme do období 1. republiky s Karlem Hegnerem, Melody Gentlemen Lednice a spolkem Prvorepubliková móda. Přichystán je i dětský program a občerstvení.  Akce, která je pod širým nebem pořádána zdarma, se uskuteční na Výšině svatého Metoděje v Uherském Hradišti

 

Podrobnější informace k dalším akcím a výstavám  naleznete na www.slovackemuzeum.cz nebo na facebookovém profilu Slováckého muzea.