V sobotu 5. 11. 2016 se u nás v Osvětimanech na kulturním domě konala tradiční VC Osvětiman, kterou pořádal domácí šachový klub ve spolupráci s obecním úřadem městyse Osvětiman. Všechny účastníky přivítal starosta městyse Osvětiman pan Otakar Berka, který hráčům popřál hodně úspěchů ve hře. Našeho turnaje se zúčastnilo celkem 50 mladých hráčů. Ve starší kategorii (ročník 2001-2005) nastoupilo 25 hráčů a druhá polovina v mladší kategorii (ročník 2006 a mladší). Hrálo se na 7 kol 2X15 minut.

Turnaj začal v 9.00 hod a končil slavnostním vyhlášením vítězů ve 13.00 hod. První tři hráči v každé kategorii obdrželi medaile, diplomy a k tomu sladkou odměnu a drobnou cenu. Nesmím opomenout, že v této soutěži hrají také dívky, které jsou hodnoceny zvláštˇa také obdrželi medaile a diplomy. Ostatní hráči nemuseli být smutní, protože cen bylo připraveno dost, takže se dostalo na každého hráče. Pořadatelé připravili účastníkům drobné občerstvení a něco sladkého na mls s čímž byly účastníci mile překvapeni. V kategorii starších žáků vyhrál Trávníček Kryštof Mikuláš ŠO Kunovice zisk 6,5 bodu a v dívkách zvítězila Všetulová Viktorie ŠK Staré Město zisk 5 bodů. V kategorii mladších žáků vyhrál Vaněk Robin ŠK 1923 Kyjov zisk 7 bodů a v dívkách zvítězila Spáčilová Klára ŠK Staré Město zisk 4,5 bodů. Barvy našeho klubu hájilo celkem 7 hráčů. V kategorii starších nastoupilo 5 hráčů a dařilo se dobře. Vašek Ondřej uhrál 5 bodů a umístnil se na výborném 2.místě. Vrtal Josef uhrál 3,5 bodu a umístnil se na 12. místě, Hlaváček Ondřej uhrál 3,5 bodu a umístnil se na 13. místě,Vašek Jakub uhrál 3 body a umístnil se na 16. místě, Pelikán Tadeáš uhrál 3 body a umístnil se na 17. místě. V mladší kategorii jsme měli dva zástupce. Juřík Filip mile překvapil, uhrál 4,5 bodu a umístnil se na výborném 6. místě, Dubský Jindřich uhrál 3 body a umístnil se na 16. místě.
Závěrem bych popřál všem našim hráčům k jejich dosaženým výsledkům a poděkoval za reprezentaci našeho klubu. Chci poděkovat panu starostovi Otakaru Berkovi za věnované ceny a firmě Colorlak a.s. Nesmím zapomenout poděkovat paní Vrtalové, Hlaváčkové a Vaškové za pomoc při pořádání turnaje.

Výsledky

2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH
2. VC UH